Boy

Imię: BOY/GREN
Numer rejestru: 26/2019
Szacowana data urodzenia: 2013 rok
W schronisku od: 06.2014
Wielkość: średni/duży

Boy to pies o bardzo mocnym, dominującym charakterze. Chłopak jest ogromnym indywidualistą, potrafiącym zaatakować zarówno psa jak i człowieka kiedy coś mu się nie podoba. Jest dość nieprzewidywalny w swoim zachowaniu. Potrzebuje doświadczonej i konsekwentnej osoby, znającej się na rasie i trudnych psach. Boy jest pod opieką Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom SOS Husky.

A tak Boya opisuje jedna z wolontariuszek:

"Gren nie jest „w typie husky”. To łajka zachodniosyberyjska. Został przemycony do nas z Rosji (z Kaliningradu) jako szczenię i zaznał dużo złego. Z psami (a szczególnie dominującymi sukami) dogaduje się bez problemu. Z ludźmi jest gorzej. Kilka razy zdarzyło mu się chwycić niezbyt mocno bez uprzedzenia, ale też nie jest to działanie w pełni świadome; tak jakby było bezwarunkowym odruchem na jakąś zapamiętaną złą sytuację z przeszłości. 
Łajki są bardzo wrażliwe na sposób traktowania. Jeżeli Gren był źle traktowany jako młody pies, to dobrze mu się to wdrukowało w podświadomość.
Wobec mnie jest łagodny, delikatny, przytula się, daje wyczesywać (wszędzie) i klepać po zadku; No i śmieje się całą swoją wilczą mordką i szarymi oczami. Wiem, że w takich chwilach jest szczęśliwy i na nich zależy mu najbardziej. 
Łajki są bardzo wierne jednemu człowiekowi. Ale to nie znaczy, że Gren nie przekona się do kogoś innego, kto zechce mu dać dom. Ogrodzona posesja i zielony teren do pobiegania to dla niego najlepsze mieszkanie.
Grenio (tak go nazywam i na to reaguje) lubi, kiedy mówi się do niego łagodnie i cicho. Jego niezwykłym przysmakiem są...maliny - sam je próbuje zrywać z krzaków, a z mojej dłoni zlizuje delikatnie. Uwielbia mokrą, wysoką trawę i tarzanie w niej. To pies lasu. Wytropi każdą zwierzynę."