Szalej

Imię: SZALEJ
Numer rejestru: 14/2021
Szacowana data urodzenia: 2012 rok
W schronisku od: 08.2014
Wielkość: średni/duży

Szalej to przesympatyczny i bardzo radosny kudłacz :) Pokochasz go od pierwszego wejrzenia. Z wzajemnością może być na początku kłopot, ale po kilku spotkaniach Szalej oddaje swoje serducho w pełni.
Szalej swoje imię zawdzięcza swojemu bardzo energicznemu zachowaniu w czasie schroniskowej kwarantanny (kiedy tu trafił) i zaraz po jej upływie (kiedy został umieszczony w schroniskowym boksie). Nie pozwalał nikomu do siebie podejść, szczekał, skakał i warczał przez kraty. Psiak był przerażony, wystraszony schroniskiem - stąd jego obronna reakcja. Zaufał jednak jednemu z pracowników, do którego się przytulał i prosił o pieszczoty - widać było, że pragnie bliskości człowieka, jednak stres i obawa przed nieznanym kazały mu do tej pory zachowywać dystans i straszyć ludzi, by się do niego nie zbliżali i go nie skrzywdzili. Obecnie oprócz pracownika dopuścił do siebie wolontariuszkę i pokazuje się z jak najlepszej strony. Na widok znajomych osób Szalej cieszy się każdą częścią swego ciała, a najwyraźniej pięknym ogonem, który chodzi wówczas jak helikopter.
Szalej wygląda na domowego psa, ładnie chodzi na smyczy, a jego wielką miłością jest woda. Szalej jest pięknym psem i jego uroda okazał się być również jego przekleństwem. 
Wychowanie i ułożenie Szaleja na wzorowego towarzysza będzie wymagało nieco trudu, czasu i cierpliwości od nowego właściciela. Nie wolno mu na zbyt wiele pozwolić a podczas nauki największe znaczenie będzie miała konsekwencja, zdecydowanie i jasno określone zasady panujące w domu.